Najnowsze modele: seria x25+ (w nazwie mają 25+)
- na liście zgodności są tylko dyski Synology (seria HAT3310 oraz HAT5310)
- Od 10.2025 jest możliwość instalacji najnowszych wersji DSM na dyskach innych niż dyski Synology (dotyczy tylko modeli Tower)
- nie ma możliwości instalacja DSM (starszych wersji) pojawia się wówczas komunikat jak niżej
- modele RACK z serii x25+ nie mają możliwości instalacji innych dysków niż dyski Synology zgodne z listą kompatybilności.

Pozostałe modele:
- Zalecamy stosowanie dysków zgodnych z listą kompatybilności
- Wsparcie Synology odmawia pomocy technicznej jeśli dyski nie są z listy jeśli problemy mogą być spowodowane brakiem kompatybilności dysków (np problemy z RAID). Wsparcie Synology natomiast rozwiązuje problemy pozostałe np dotyczące aplikacji, działania systemu
- Lista kompatybilności wraz z nowymi modelami jest coraz krótsza i ogranicza się głównie do dysków z logo Synology
- Jeśli dysk nie z listy kompatybilności a wpadnie na listę dysków niezgodnych wówczas najprawdopodobniej nie będzie można korzystać z tych dysków.
- Zastosowanie dysków nie z listy kompatybilności Synology skutkuje następującymi komunikatami (od 10.2025 komunikaty te mają być w formie informacji a nie ostrzeżeń)




