Witamy na stronie mobil-team.com

WIEDZA Synology


Zarządzanie serwerami Synology:

     Wszystkie modele oferowanych serwerów wyposażone są w najnowsze, bardzo intuicyjne oprogramowanie. Jest ono praktycznie identyczne na wszystkich modelach. Różnice występują też w maksymalnej ilości kont użytkowników, ilości jednoczesnych połączeń obsługiwanych przez serwer oraz funkcjonalności związanej z różnicami sprzętowymi..

 

 

Synology Disk Manager

 


Podstawowe funkcje w serwerach Synology:

 

- możliwość ustawienia uprawnień nie tylko do udziałów ale także folderów i plików
- dostęp do danych przez przeglądarkę www, otoczenie sieciowe, ftp z pełną autoryzacją
- nadawanie uprawnień dostępu do danych i funkcji poszczególnym użytkownikom
- w pełni funkcjonalny serwer www z obsługą php i mysql
- pobieranie danych z sieci Torrent oraz serwerów www i ftp bez włączonego komputera
- zapis, podgląd i odtwarzanie nagrań z podłączonych kamer IP (monitoring video)
- strumieniowe odtwarzanie muzyki z serwera poprzez przeglądarkę www
- wbudowana galeria dla prezentacji zdjęć oraz gotowe moduły do publikacji blogu
- wygodne zarządzanie - szybkie dostęp do wszystkich funkcji dzięki technologi AJAX
- zgodność z systemami wirtualizacji VMware, Citrix i Hyper-V
- pełna wersja polska oprogramowania
- .... i wiele, wiele innych funkcji

 

 

serwer plików


Serwer plików dla sieci lokalnej 

 

Synology umożliwia dostęp do danych i wysoką wydajność odczytu i zapisu nawet dla dużej ilości użytkowników, dlatego jest interesującym rozwiązaniem dla firm, biur i domów. Użytkownicy mogą przechowywać dane na serwerze i korzystać z nich podobnie jak z innych zasobów sieciowych poprzez standardowe otoczenie sieciowe (Windows, MacOS, Linux). Połączenia mogą być realizowane poprzez protokoły CIFS / SAMBA / AFP / NFS / FTP.

auto backup


Obsługa protokołu iSCSI 

 

Synology umożliwia dostęp do wybranych wolumenów także za pomocą protokołu iSCSI, co pozwala na podłączenie danych na dysku sieciowym do np. serwera Windows 2003 lub 2008 za pomocą kabla sieciowego, ale w tym wypadku dla systemu Windows czy Linux są one widziane jako dysk lokalny. Idealne do wykorzystanie dysku sieciowego jako magazynu dla baz danych, systemów wirtualizacji czy backupu. Dodatkowo Synology też może obsługiwać podłączenie danych do siebie i rozbudować swoją pojemność przez połączenia iSCSI.

serwer ftp


Serwer FTP - udostępnij swoje pliki znajomym i Klientom

 

Dyski sieciowe Synology wyposażone są w standardowy serwer FTP. Dzięki niemu i łatwemu zarządzaniu użytkownikami można udostępniać dysk jako źródło plików dla Klientów (możliwy zapis, odczyt, modyfikacja - zależne od praw dostępu). Ważne i poufne dane mogą być bez problemów przesyłane przez Internet dzięki SFTP wykorzystującym protokół szyfrowany SSL/TLS. Pełna kontrola pasma i log transferu.

print serwer


Print Server - pełna obsługa Windows, AirPrint i Google Print

 

Współdzielenie drukarki USB w sieci jest niezwykle łatwe. Wiele dostępnych na rynku urządzeń zostało zweryfikowanych pod względem kompatybilności. Zainstalowane oprogramowanie Print Server, wraz z kreatorem dodawania drukarki, ułatwia wiele czynności, które przy konkurencyjnych urządzeniach są skomplikowane. System Synology obsługuje do dwóch drukarek jednocześnie. Nie tylko dla systemów Windows, ale obecnie obsługiwane są technologie AirPrint dla Apple oraz mobilny Google Print.

serwer www


Dynamiczne strony internetowe z PHP i MySQL

 

Synology posiada zintegrowany serwer Apache z obsługą skryptów PHP oraz zainstalowaną bazę danych MySQL. Bez specjalnych umiejętności informatycznych można bardzo szybko stworzyć własną stronę www, blog lub forum internetowe i w ten sposób efektownie zaprezentować się w Internecie. Obsługa hostow wirtualnych (do 30) pozwala na utrzymywanie na jednym serwerze wielu domen internetowych z niezależnymi stronami www. Wraz z licznymi pakietami dodatkowymi - WordPress, Joomla itp. tworzy się w pełni profesjonalny serwer hostingowy

active directory


Pełna kontrola dostępu - także dla systemów w domenie

 

Synology pozwala na zarządzanie kontami użytkowników. Każdy użytkownik może mieć inne uprawnienia do poszczególnych zasobów. Konfiguracja ustawień jest prosta. Jednak przy nieskomplikowanej konfiguracji urządzenie może działać w sieci opartej na Windows Active Directory. Seria DS jest kompatybilna z Windows Active Directory i usługą katalogową systemu NT4. Oferuje także pełne zarządzanie na poziomie list dostępu (ACL). System jest w pełni zgodny z systemem Windows 2008 R2 Server i starszymi.

monitoring video


System monitoringu video

 

Synology posiada wbudowaną aplikację pozwalającą na wykorzystanie kamer sieciowych wielu firm do zdalnego monitoringu video. Serwer pozwala na zapis, odtwarzanie obrazu z kamer i czuwanie (wykrywanie ruchu). Obsługuje kamery sieciowe zwykłe i megapixelowe. Powiadamia e-mail o alarmach. Duże funkcje konfiguracji. Podgląd video sygnału z kamer na żywo przez przeglądarkę www.

auto backup


Backup i archiwizacja - Pełne rozwiązanie

 

Synology pozwala na prowadzenie bieżącej archiwizacji plików z komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Do każdego zestawu dołączone jest DARMOWE oprogramowanie bez limitu ilości instalacji. . Możliwy jest również backup danych składowanych na serwerze Synology. Kopia zapasowa może być zapisywana na zewnętrznym dysku twardym podłączonym poprzez port USB, lub eSATA lub na zdalnym urządzeniu Synology lub rsync serwerze.

download station


Torrent i RapidShare - automatyczne pobieranie plików

 

Zintegrowane oprogramowanie Download Station zamieni serwer w całodobowe centrum pobierania plików. Możliwe jest korzystanie z sieci BitTorrent oraz Rapidshare, HTTP i FTP oraz współpraca z programem Synology Download Redirector. Menedżer plików umożliwia też zdalne zarządzanie transferami poprzez przeglądarkę internetową (w tym zdalnie dodanie zadań do wykonania).

photo station


Galeria zdjęć i blog internetowy

 

Aplikacja Photo Station 3 umożliwia łatwe udostępnianie zdjęć przez Internet, kontrolę albumów i troszczy się o to, aby tylko uprawnieni użytkownicy mieli do nich dostęp. Możliwe jest otrzymywanie na skrzynkę e-mail powiadomień o komentarzach, lub wiadomościach od użytkowników. Dodatkowo wbudowana została aplikacja umożliwiająca stworzenie blogu jednym kliknięciem myszy.

photo station


Serwer multimedialny zgodny z DLNA i UPnP

 

Serwery Synology posiadają obecnie zintegrowany i certyfikowany serwer DLNA co umożliwia im poprawna pracę z innymi urządzaniami multimedialnymi (telewizory LCD, systemy audio-video, konsole Sony Playstation 3 czy Microsoft XBox360). Dodatkowo zasoby są automatycznie widziane w sieci jako źródła multimedialne co ułatwia rozrywkę w domu.

itunes server


Muzyka prosto z serwera - iTunes Serwer

 

Synology może pracować również jako serwer iTunes. Dzięki temu użytkownicy sieci mogą słuchać muzyki przechowywanej na serwerze bez ściągania plików na własne komputery. Idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników iPod-ów i komputerów Apple z systemem MacOS. Serwer widoczny jest w iTunes automatycznie i nie wymaga konfiguracji